Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
28

Psikoterapist .Dr. Serhan Doğan

Psikoterapist Dr.Serhan DOĞAN, Türkiye’nin değerli Oyun terapisti Uzmanlarıyla yaptığı çalıştayları, Amerika’dan almış olduğu Masal Terapisi ve Oyun Terapisi eğitimlerini birleştirerek kendine has bütünleştirici bir Terapi modeli geliştirmiş olup Masal Terapi ve Oyun Terapisinin yanısıra Kişilik Bozukluğu olarak adlandırılan “Borderline Kişilik Bozukluğu”, “Narsisistik Kişilik Bozukluğu”, “Şizoid Kişilik Bozukluğu” ve “Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu” alanında da kendini geliştirmiş ve uzmanlaştırmıştır.

Ayrıca ‘Aile ve Ailede Çocuk Eğitimi’ konusunda yoğunlaşan Uzm. Psk. Serhan DOĞAN, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya,Fransa ve Gürcistan’da birçok seminer vermiştir.

Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Uzm. Psk. Serhan DOĞAN’ın kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmaları yapmıştır. Atılım Üniveristesinde Aile Danışmanlığı programının koordinatörlüğünü yapıp derslere girmiştir.