Pınar Yeşiltay Sevim

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde tamalayan Pınar Yeşiltay Sevim, aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Tezli Uluslararası İşletmecilik Bölümün’e özel öğrenci olarak kabul edilmiştir. Yüksek Lisans sürecinde Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültelerinin Sosyoloji ve Çocuk Gelişimi lisans ve ön lisans programları ile farklı disiplinlerde eğitim almıştır. Kurumsal eğitimlerin yanında, çocuk ve ebeveynlere yönelik pek çok eğitim programı ve terapi ekol eğitimlerini tamamlamış ve 21.YY Becerileri alanında uzmanlaşmıştır.

“Annem Demişti Dersin” adlı ebeveyn kategori kitabının yazarıdır. 20’nin üzerinde kategori kitabının genel yayın yönetmenliğini yapmış olup, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığına devam etmektedir. Bir şirketler grubunda Genel müdür olarak görev yapmakta ve kurumsal eğitimler vermektedir.

Katıldığı özel programlar ve eğitimleri şunlardır: Eğitimcinin Eğitimi; 21.YY Beyin ve Karar Verme Süreçleri; Lego Mind-storm Robotik Kodlama Eğitimci Eğitimi; Algoritma ve Kodlama Eğitimi; STEM (Science, Tecnology, Engineering, Mathematics) Eğitimci Eğitimi; Montessori Eğitimci Eğitimi; Oyunlaştırma – (Gamification); Yaratıcı Düşünme Becerileri; Çocuklarla İlk Görüşme Teknikleri; Okul Öncesi Koçluğu; Ebeveyn Koçluğu; Eğitim Koçluğu; Özgül Öğrenme Güçlüğü ; Oyun Terapisi; Masal Terapi; Cinsel Terapi; Çocuk Testleri Uygulayıcılığı ; Çocuk Resimleri Analizleri; MMPI & Yetişkin Testleri Uygulayıcılığı; Etkili iletişim ve Beden Dili; Kurumsal İletişimin Anahtarları; İlişki ve iletişim Yönetimi şeklindedir.

Başlıca deneyimleri şunladır: Doruk Group İnşaat – Genel Müdür; Ege Sauna havuz Sistemleri A.Ş. – Dış Ticaret Müdürü; Cenevre Fikir Sanat Yayınları – Genel Yayın Yönetmenliği; Tarçın Anaokulları – Kurucu Müdür & Eğitim Koordinatörlüğü; Kırmızı Otobüs Eğitim Kurumları – Kurum Müdürlüğü ve Eğitim Koordinatörlüğ; Özel İzmir Koleji (Öğretmen Eğitimleri); Medya Ege Basın Yayın – Köşe Yazarlığı (Devam ediyor); Medya Ege TV “Pınar Yeşiltay Sevim ile Her Şeye Dair” Televizyon program yapımcılığı ve sunuculuğu; Moms of Turkey Anneler Platformu Kurucusu; Türkiye Anne Babalar Platformu Kurucu Başkanlığı (Devam ediyor); Fikir & İçerik Fabrikası Eğitim Danışmanlık – (Kurumsal Eğitimler Sorumlusu); Süleyman Demirel Üniversitesi Ağ ve Teknoloji Odaklı Girişimcilik Projesi – Mentörlük, Jüri Üyesi; Karşıyaka Belediyesi Bilinçli Anne Mutlu Çocuk Okulu – Danışmanlık Moderatörlük ve Eğitmenliği; Beylikdüzü Belediyesi Bilinçli Anne Mutlu Çocuk Okulu – Danışmanlık Moderatörlük ve Eğitmenliği; Bandırma Ticaret Odası destekli Bilinçli Anne Mutlu Çocuk Okulu – Danışmanlık Moderatörlük ve Eğitmenliği; Kariyer ve Yönetim Kulübü – Koordinatörlük
Sayısız AVM ve Sosyal Sorumluluk Projesi Yöneticiliği şeklindedir.

Open chat