Öztuna Norman

Türkiye’ye eğitim koçluğu kavramını kazandıran, 20 yılı aşkın eğitim tecrübesi ve bu alandaki çalışmaları ile MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’nın da öğretmen ve yöneticilerine eğitim koç luğu semineri veren ilk eğitimcidir.

02.05.1972 tarihinde öğretmen olan anne ve babamın görevi nedeniyle bulundukları Bitlis’in Tatvan ilçesinde dünyaya geldim. İlk,orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldum. 1994 yılında özel sektörde matematik öğretmenliği yapmaya başladım. 2004 yılında kendi dershanemi açtım. Bu süreçte eğitimde motivasyon ve yönlendirmenin önemini kavrayarak bu konularda çalışmalar yapmaya başladım.
2006 yılında Türkiye’de ‘’Eğitim Koçluğu’’ kavramını ilk kez sistematize ederek uygulamaya başladım. Bir çok kurum ve kuruluşta seminerler verdim .Bu süreçte FOX, TRT 1,TRT Haber,TRT Okul,Kanal A,Kanal B televizyonlarında düzenlenen programlara konuk oldum.2014 -2016 yılları arasında TV 6 televizyon kanalında ‘’Eğitim Güzeldir’’ adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendim.

EĞİTİM BİLGİLERİ

Lisans:Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü /ANKARA ( 1989-1993)
Lise:Ayrancı Lisesi/ANKARA (1986-1989)

ÜYE OLUNAN DERNEKLER ve GÖREVLER

-YATSİAD(Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği) Başkan Vekili
-TÜSİAV Eğitim Platformu Başkanı
-ASTAM(Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler Teknoloji Araştırma Uygulama Merkezi) İcra Kurulu Üyesi
-OSTİM ROTARY KLÜBÜ Geçmiş Dönem Başkanı ve yönetim kurulu üyesi
-ANGİAD (Ankara Genç İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi
-AFİDER(Ankara Fenerbahçeli İşadamları Derneği) üyesi
-GGYD(Genç Girişim ve Yönetişim Derneği) üyesi

Open chat