Jessica Ebru Aslaneli

Hollanda’da doğup büyüdüm. 2002 yılında University of Groningen Comminications bolümden mezun olup ardından Hollanda Kraliyet ailesinde Bölgesel PR sorumlusu olarak 10 yıl çalıştım.

Uzun yıllar çalıştıktan sonra kendi şirketimi kurup kozmetik sektöründe ticarete başladım. Avrupa’dan top markaları Türkiye pazarına taşıdım ve 2016 yılında hamile kalınca islerimi devredip bebeğimle ilgilenmek istedim. 2017 yılında bebeğim dünyaya merhaba demesiyle kendimi bir kaosun içinde buldum.

Annelerin en korkulu rüyası: kolik bir bebek sahibi oldum. Ne gündüz uyuyordu ne gece ve sürekli ağlıyordu. Bebeğim 2.5 aylıkken destek aldım fakat bu destek sadece geçici olarak çözüm sağladı. Sonrasında tekrar bozukluklar olunca kendim araştırmaya başladım.

Uyku ile ilgili bir çok kitap ve makale okuyarak çocuğuma kendim eğitim verdim. Bunu duyan arkadaşlar da desteğimi talep etmeye başlayınca bu ise profesyonel adim atmam gerektiğini farkettim ve Londra Babyem Institute’dan OCN (Open College Network London) onaylı uyku koçu sertifikamı aldım.

Bunun yanisıra yurt dışından pek çok kendini ispat etmiş uyku uzmanlarıyla birebir çalışma fırsatı buldum ve kendi modelimi oluşturdum. Ve daha geniş çapta uluslararası ebeveynlere uyku konusunda yardımcı olmaya başladım.

Open chat