Bulut Bağcı

Bulut Bağcı ileri görüşlü, başarı odaklı bir iş adamıdır. Bir girişimci olarak, sektörlerdeki eksiklikleri görme yeteneğine sahiptir ve boşlukları başarılı stratejilerle doldurur.

1985 yılında doğdu. 2009 yılında Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği bölümünden onur derecesi ile mezun oldu. Harvard Business School’da kısa süreli eğitim aldı. Mezun olduktan sonra Kempinski, Hilton ve Marriott Otel Gruplarında yönetici kursiyerleri aldı. Hem ulusal hem de uluslararası arenada birçok sivil toplum kuruluşunda 10 yıldan fazla iş tecrübesi ve turizm sektöründe 10 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Genç yaşta deneyimli bir Turizm yöneticisi olduğu için, sektör liderlerinin turizm sektörünün geleceğini tartışmak için bir araya geldiği uluslararası bir turizm konferansının yokluğunu gördü. Buna göre 2010 yılında kurumun kurucusu ve başkanı olarak Dünya Turizm Forumu Enstitüsü’nü kurdu. Çok genç olmasına rağmen Dünya Turizm Forumu Enstitüsü önemli bir potansiyel kazanmış ve uluslararası turizm sektörünün Davos’u olarak anılmaya başlanmıştır. 2010 yılından bu yana dünya siyaseti ve turizm liderleriyle yakın ilişkiler içindedir.

Bulut Bağcı, ev sahibi ülkelerdeki etkinliklerin yanı sıra yatırım, pazarlama ve insan kaynakları çözümlerini de eklerken, artık Dünya Turizm Forumu Enstitüsü için “Dünya Yetmez” kararı aldı! Buna göre, kurumun etkinlik adlarını, küresel turizm pazarındaki daha kapsayıcı rolünü yansıtmak için Global Turizm Forumu olarak değiştirmeye karar verdi.

Küresel Turizm Forumu, dünya siyasetini ve turizm liderlerini ve turizm sektörü temsilcilerini bir araya getirerek, çok sayıda ülkenin ulusal hükümetlerinin himayesinde, dünyanın dört bir yanındaki küresel merkezlerde yılda birkaç kez düzenlenecektir. Global Turizm Forumu’nun her toplantısı, ezici bir izlenim bırakacak ve tıpkı eskisi gibi turizm endüstrisindeki eğilimleri belirleyecektir.

Bulut Bağcı, Dünya Turizm Forumu Enstitüsü başkanı olarak Global Meeting 2015, Mediterranean Summit 2015, Global Meeting 2016, Mediterranean Meeting 2016, Russia Summit 2017, Global Meeting 2017, Africa Summit 2017 ve Angola 2019. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra Tourism 20, Tourism CEO Club, E-Gen Influencers Event, World Tourism Awards gibi girişimlerin de kurucusu ve başkanıdır. 2020 yılından itibaren kurumunun etkinlikleri Global Turizm Forumu olarak anılacak ve Global Turizm Forumu adı altında yeni organizasyonlar düzenlenecek.

Çok sayıda icra dışı kurulun üyesi olarak, genellikle çeşitli uluslararası etkinliklere, konferanslara konuk konuşmacı olarak davet edilir ve uluslararası turizm ile ilgili gelecek planlama ve stratejiler hakkında konuşmalar yapar. Bulut bağcı dünyada birçok cumhur başkanı başbakan ve bakanla iletişim halinde olup bölgelere turizm konusunda destek vermiştir. (Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başkanı, Etiyopya Başkanı, Angola Cumhurbaşkanı, Avrupa Komite Başkanı Sosstoli gibi.)

Open chat