Resim Analizi Eğitimi

Her yaştaki çocuklar bir şeyler yazar çizer. Üstelik bunun için onların okur – yazar olmasına da gerek yoktur. Çünkü davranış bilimleri olarak psikoloji bilimi açıkça ortaya koymuştur ki her yazılan ve çizilen şeyin aslında bir anlamı vardır Bu anlam bilinçaltında yer alan izlenimlerin dışa vurulması olarak tarif edilir. İşte bunun için günümüzde çocuk psikolojisini anlamak adına resim analizi eğitimi verilmektedir. Bu yer verilen eğitimle kâğıtlara bir şeyler çizen hatta basit bir karalama yapan çocuğun aslında vermek istediği mesaj her yönüyle ortaya çıkıyor.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri
  • Eğitim Yöntemi :Uzaktan Eğitim – Uygulama
  • Süre: 2 ay 120 saat
  • Belge : International Therhappy Center
  • Sınav Yöntemi : ONLİNE
Eğitim Bilgileri

Resim analizi eğitimi geleceği bugünden inşa edecek çocuklarımızın nasıl bir psikolojiyle yetiştiklerini her yönden belirlemek adına son derece önemli bir konudur. İşte bu durum dikkate alınırsa her açıdan resim analizi eğitiminin öne çıkan yönleriyle karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle ele almamız gerekecektir. Ortada duran tüm bu özellikleri çerçevesinde aktarıldığı zaman her yönüyle çocuk resim analizi eğitiminin bilinçaltına yönelik müdahale olarak yer aldığını dikkate almak gerekir.

Yine bir diğer özellik olarak resim analizi eğitiminin kapsamı olarak çocuk psikolojisinin her yönden yakından tanınmasına dönük olarak gerçekleştirilen hususlardan birisi olarak mutlak surette yer verilecek noktayı ortaya koyacaktır. Tüm bu nitelikleri bağlamında aktarıldığı zaman önde gelmeye devam eden hususiyet olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle ifade etmemiz olanaklı kılınacaktır. Bu da her yönüyle dikkate değer yaklaşım olarak varlığını ortaya koymaya devam eden nokta olarak önemini bir kere daha meydana getirir.

Resim analizi eğitimine katılımda ön koşul aranmaz. Yani herkesin rahatlıkla katılım sağlama imkanı bulacağı resim analizi eğitimi olarak karşımıza çıkar. Fakat bu eğitime yönelik olarak psikologların, sosyologların, çocuk gelişimcilerin ve rehberlik uzmanlarının alanındaki yenilikleri yakından takip etmesi ve mesleki kariyerindeki tüm gelişmeleri incelemesi adına önem teşkil etmektedir. Öte yandan yine resim öğretmenlerinin ve görsel sanatlar öğretmenlerinin de her yönüyle katılım sağlamasının mümkün hale geldiği alan olarak kendini gösterir. İşte tüm bu kriterler açısından değerlendirilirse her açıdan resim analizi eğitiminin son derece dikkate değer nitelik olarak ele alınmaya devam ettiği ortada duran hususu bir arada tutar.

Bunun yanında ebeveynlerin de her yönüyle katılım sağlayarak çocuk psikolojisini daha iyi anlamak ve anne – baba olarak çocuklarıyla nasıl bir iletişim kurmaları gerektiği yönünde her açıdan yenilikleri takip etmek mümkün kılınmaktadır.

Resim analizi eğitimi toplam 2 günlük teorik eğitim sürecini kapsıyor. Bu eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından resim analizi eğitmeni sertifikası verilerek çalışma yaşamına katılım sağlanması mümkün kılınmaktadır. Bu sürece yönelik olarak özel eğitim kurumlarında ve görsel sanat atölyelerinde ve kültür – sanat merkezlerinde istihdam olanaklarına yer verilmesi başlıca öne çıkan nitelik olarak kendini gösterir.

Bu özelliğin yanı sıra yine yer verilen bir diğer nokta olarak resim analizi eğitimi olarak düşünülecek bir diğer kriter olarak kreşlerde ve çocuk kulübü etkinliklerine yönelik çocuk gelişim merkezlerinde her yönüyle istihdam olanaklarına yer verilir.

course-preview

Resim Analizi Eğitimi

International Therhappy Center Onaylı
Sertfikalı Eğitimler

Kurs Detayları: 120 Saat Eğitim

Online ve Supervizyon Eğitimler

İndirilebilir Baskılı Dökümanlar (PDF)

Her Cihaza Uyumlu Media Player

Uluslararası Geçerlilikte Sertifika

Eğitmenlerimiz

 

 

Open chat