Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Ders çalışma zorluğu çeken, ders çalışma motivasyonuna sahip olmayan veya çalışma alışkanlığı olsa bile derslerinde başarısız olan öğrencilerin eğitim süreçlerine katkı sağlamak ve ebeveynlerin çocuklarıyla olan ilişkilerinin eğitim kaynaklı sorunlarla bozulmaması adına gerekli tedbirleri almalarını sağlamak için yöntem, teknik ve uygulamalarını içerir.
Eğitim sistemimizin öğrenciler ve veliler üzerinde yarattığı baskıya hepimiz şahit olmaktayız. Eğitim kaynaklı sorunlar sebebiyle çocuklar ile ebeveynleri arasında huzursuzluklar yaşanmaktadır. Bunun sonucu olarak aile bireyleri psikolojik destek bile almak zorunda kalmaktadırlar. Oysa bir çok sıkıntının sebebi eğitim sistemini aktörleri tarafından çocukların ve ailelerin yanlış yönlendirilmesidir.

Sebebi tam tespit edilememiş sorunların çözümleri için eğitimciler tarafından bazen tüm başarısızlığın sebebi olarak çocukların ilgisizlikleri gösterilmekte ve aslen eğitimcilerin çözmesi gereken sorunların tüm yükü velilere ve öğrencilere yüklenmektedir. Özellikle uygulaması imkansız bazı önerilerin (bol bol soru çöz çocuğum ve sürekli dersleri tekrar et çocuğum gibi…) tavsiye olarak ailelere verilmesi yüzünden de çocuklar ile ailelerinin arası açıl açılmaktadır. Çünkü bu tavsiyeler netlikten uzak, öğrencinin algılayamayacağı tavsiyelerdir ve bu tavsiyeleri duyan öğrenci yine hiçbir şekilde derslerine nasıl çalışacağını anlayamayacağı için ders çalışamamaktadır. Sonuç olarak ailelerin baskısı da giderek artmaktadır.

Aslında çözümün kaynağının çocuklara ve ailelere sorunun gerçek sebeplerini tanımlamak ve bu sebepleri ortadan kaldıracak elle tutulur, gözle görülür yöntem ve teknikleri vermek olduğunu bilmemiz gerekir. Çocukları motive edebilmek, aile içi huzuru yakalayabilmek ve doğal olarak sonuçta akademik başarıyı da stresten uzak yöntemlerle sağlayabilmek için ailelerin ve velilerin profesyonelce destek alabilecekleri eğitim danışmanlarına ihtiyaçları vardır.
Eğitim danışmanlığı eğitiminin amacı da yaklaşık 18 milyon öğrencinin hemen hemen hepsinin yaşadığı farklı sorunlara çözümler üretecek danışmanların eğitim sistemine birer kurtarıcı olarak kazandırılmasıdır.

Yaklaşık 25 yıllık tecrübesiyle bu güne kadar eğitim kaynaklı yaşanan tüm sorunlara profesyonel olarak çözümler üreten Öztuna Norman, bu eğitimler ile bir nevi mesleğinin sırlarını ve başarılarının anahtarlarını siz katılımcılara aktarmaktadır.

course-preview

Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

International Therhappy Center Onaylı
Sertfikalı Seminer

Kurs Detayları: 126 Saat Eğitim

Online ve Supervizyon Eğitimler

İndirilebilir Baskılı Dökümanlar ( PDF )

Her Cihaza Uyumlu Media Player

Uluslararası Onaylı Sertifika

Eğitmenlerimiz

 

Öztuna Norman

Eğitim Uzmanı
 

 

Open chat