Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi

Bilişsel davranışçı terapi (BDT) ruh sağlığını geliştirmek amacıyla yapılan bir psikososyal müdahaledir. BDT bireye fayda sağlamayan bilişsel bozulmalara (düşünceler, inançlar ve tutumlar gibi) odaklanır ve bunları değiştirmeye çalışır.Bireyin duygusal denge haline gelmesini ve kendi günlük yaşamsal problemlerini çözebilmesi için kişisel başa çıkma stratejileri geliştirmesini sağlamayı hedefler. Yöntem depresyon tedavisinde kullanılmak için tasarlanmış olsa da günümüzde anksiyete dahil birçok ruh sağlığı bozukluğunda kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

BDT bilişsel ve davranışçı psikoterapilerin kanıta dayalı teknik ve stratejilerini birlikte kullanarak psikoterapileri tedavi etmektedir.

Bilişsel davranışçı terapi “problem odaklı” ve “hareket merkezli” bir psikoterapi yöntemidir. Tanımlanmış bozukluğun sebep olduğu spesifik problemlere odaklanılır ve bunları ortadan kaldırmaya çalışılır. Terapistin görevi bireyin problemine yönelik semptomları azaltmasını sağlayacak etkili stratejiler geliştirmesine yardım etmektir.

course-preview

Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi

MEB veya Therhappy Center
Sertfikalı Eğitimler

Kurs Detayları:

120 Saat Eğitim

Online ve Supervizor Eğitimler

İndirilebilir Baskılı Dökümanlar

Ömür Boyu Erişim

Her Cihaza Uyumlu Media Player

Gerçek Sertifika

Eğitmenlerimiz

Ön Kayıt Formu