AROMATERAPİ

Bitkilerin yaprak, çiçek, tohum, meyve, kabuk veya kök kısımlarından elde edilen aromatik- uçucu-esansiyel yağlarla yapılan doğal terapiye AROMATERAPİ denilmektedir. Aromaterapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde doğal tedavi yöntemi olarak da görülmektedir.

Tüketiciler özellikle son yıllarda modern ilaçların istenmeyen yan etkileri, sentetik katkı maddelerinin potansiyel tehlikeleri nedeniyle doğal kaynaklardan elde edilen ürünleri tercih etmektedir. Doğal maddelerin öneminin artmasıyla birlikte, esansiyel yağların gıda, meşrubat, sanitasyon, parfümeri, kozmetik, ilaç ve tarım sektörlerinde kullanımı artmış bulunmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır. Aromaterapi Eğitimini (Level 1) bitirdiğinizde aromaterapinin gücünü, vücut üzerindeki etkilerini, aromaterapi yağlarının özelliklerini ve etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca temizleyici, tonik, serum, balm, merhem ve krem gibi doğal yüz ve vücut ürünlerinin etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanması için pratik tarifler alacaksınız. Yüz yüze uygulama yapma imkanı bulacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda 4 farklı (tonik, serum/yüz bakım yağı ve merhem) aromaterapi ürünü hazırlayabileceksiniz.

Eğitime Kimler Başvurabilir
  • Sağlık profesyonelleri (Hekim, eczacı, psikolog, fizyoterapist, hemşire)
  • Temel bilim mezunları (Biyolog, kimyager)
  • Doğal kozmetik alanındaki üreticiler
  • Doğal kozmetik alanlarında ürün geliştirmek, markalaşmak isteyenler
Eğitim Bilgileri

• Therhappy Center Onaylı • 120 Saat Eğitim

Farklı amaçlar için kullanılabilen Aromaterapi ve uçucu yağların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Bu yağlar kişinin fiziksel güzelliği, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır. Aromaterapi Eğitimini (Level 1) bitirdiğinizde aromaterapinin gücünü, vücut üzerindeki etkilerini, aromaterapi yağlarının özelliklerini ve etkilerini öğreneceksiniz. Ayrıca temizleyici, tonik, serum, balm, merhem ve krem gibi doğal yüz ve vücut ürünlerinin etkili ve güvenli bir şekilde hazırlanması için pratik tarifler alacaksınız. Yüz yüze uygulama yapma imkanı bulacak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda 4 farklı (tonik, serum/yüz bakım yağı, merhem ve su bazlı krem) aromaterapi ürünü hazırlayabileceksiniz.

  • Kozmetik satış noktalarında
  • Kozmetik imalatçılarında Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  • SPA ve bakım merkezlerinde,
  • Cilt bakım kliniklerinde,
  • Tamamlayıcı tıp hizmeti veren kliniklerde,

Online ve uygulamalı eğitim süresi toplam 100 saattir. Eğitim 3 modülden oluşmaktadır.

Modül 1 : Temel Aromaterapi Eğitim

Modül 2 : Cilt Bakımı İçin Aromaterapi

Modül 3 : Yüz Yüze Uygulama (2 gün- 16 saat)

course-preview

Aromaterapi Eğitimi

Therhappy Center
Sertfikalı Eğitimler

Kurs Detayları: 120 Saat Eğitim

Online ve Supervizor Eğitimler

İndirilebilir Baskılı Dökümanlar

Ömür Boyu Erişim

Her Cihaza Uyumlu Media Player

Gerçek Sertifika

Eğitmenlerimiz

 

team-member-foto
Şerife Akküçük

Aromaterapisti Eğitmeni

 

Ön Kayıt Formu